Novosti - Erasmus +
Autor: Tina Cvijanović, 15. 3. 2017.

Tijekom ovog mjeseca učenci i profesori marljivo su radili na temi Povijest obrazovanja u Republici Hrvatskoj u sklopu Erasmus + projekta u koji smo uključeni. Ova tema bit će prezentirana i analizirana s našim partnerima gdje ćemo moći usporediti povijesne sličnosti i razlike u europskom školstvu. Više o svemu pročitajte u nastavku od naših Erasmovaca ...

Tijekom mjeseca ožujka  imali smo prigodu nazočiti dvjema radionicama o povijesti obrazovanja u našoj domovini. Pripremila ih je i realizirala naša pedagogica s učenicima  uključenima u program Erasmus+, a bit će dostupan i za sve učenike i roditelje na stranici škole, u pedagoškom kutku.

Saznali smo puno, do sada nam malo poznatih stvari, iz ovog područja. Razgovarali smo o prvim učiteljima, prvom našem pismu.

Prisjetili smo se naših dragocjenih kulturnih spomenika kao što je Baščanska ploča. Vidjeli smo slikovne prikaze prvih učionica, školskog pribora, igrališta i učenika koji su pohađali župne i pučke škole. Vidjeli smo u prezentaciji i način odijevanja u školi, od kraja 19. stoljeća do danas. Razgovarali smo o današnjem načinu obrazovanja kod nas i izražavali  stavove  prema učenju i stjecanju znanja, vještina i drugih kompetencija.

Prisjetili smo se i izreke glasovitog  Erazma Roterdamskog koji je rekao: “Najveća nada svake zemlje leži u primjerenom školovanju mladih“.

Atmosfera na ovim radionicama bila je poticajna i motivirajuća.

Erazmovci

Prezentaciju na ovu temu možete pogledati u pedagoškom kutku.