« Travanj 2024 »

Poziv za sudjelovanje u Erasmus+ projektu EU-HOT-EL za učenike 3.e i 4.b razreda
Autor: Maja Bojanović, 2. 10. 2018.

U konzorciju sa Srednjom školom Gospić i Srednjom školom Petra Šegedina iz Korčule, a u suradnji s partnerskim ustanovama SMC Industrijska Avtomatika d.o.o iz Slovenije i Euromind Projects iz Španjolske, u tijeku je provedba projekta EU-HOT-EL u sklopu kojega će učenici Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića, Ploče, obavljati stručnu praksu u inozemstvu. Agencija za mobilnost i programe EU u sklopu Erasmus+ programa odobrila je ovaj projekt u ukupnoj vrijednosti od 69.660,00 EUR.

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Sloveniju, Škofja Loka:

3.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 9 učenika

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Španjolsku, Seville:

4.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 2 učenika

Prijaviti se mogu svi zainteresirani učenici navedenih razreda i zanimanja.

Poziv za sudjelovanje u projektu mobilnosti učenika

Stjecanje praktičnih vještina hotelijera i elektrotehničara u zemljama EU

EU-HOT-EL

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Sloveniju, Škofja Loka:

3.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 9 učenika

GRUPA II: Mobilnost 5 učenika i 1 nastavnika u pratnji u Sloveniju, Škofja Loka, planirana je od 03.02.2019. do 16.02.2019.

GRUPA III: Mobilnost 4 učenika i 1 nastavnika u pratnji u Sloveniju, Škofja Loka, planirana je od 17.02.2019. do 02.03.2019.

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Španjolsku, Seville:

4.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 2 učenika

GRUPA I: Mobilnost 2 učenika i 1 nastavnika u pratnji u Španjolsku, Sevilla, planirana je od 03.03.2019. do 23.03.2019.

Prijaviti se mogu svi zainteresirani učenici navedenih razreda i zanimanja.

Kriteriji za izbor sudionika

• motiviranost učenika (motivacijsko pismo učenika)
  • opći uspjeh (izvješće razrednika), posebno uspjeh iz stručnih predmeta (predmetni nastavnik),
  • izostanci i vladanje (razrednik i predmetni nastavnik),
  • razina znanja engleskog jezika (predmetni nastavnik),
  • razvijene socijalne vještine i jezične kompetencije (razrednik i predmetni nastavnik),
  • zalaganje i rad na praktičnoj nastavi i razina usvojenosti znanja u strukovnim predmetima (predmetni nastavnik),
  • dodatno sudjelovanje u aktivnostima škole, projektima i natjecanjima (razrednik i predmetni nastavnici),
  • podrška roditelja, pisana odluka i suglasnost.

Odabrat će se i po dva učenika iz svake škole koji će biti na rezervnoj listi za svaki sektor, a koji će zajedno s prvoodabranima pohađati sve pripreme, no sudjelovat će na mobilnosti samo u slučaju spriječenosti prvoodabranih iz svoje škole.

Postupak prijave

Sudionik koji se prijavljuje na natječaj za sudjelovanje u projektu dužan je ispuniti prijavnicu i napisati motivacijsko pismo te ih dostaviti u tajništvo škole do 15.10.2018. Za valjanu prijavu sudionik mora imati popunjenu i potpisanu suglasnost roditelja. Roditelji će suglasnost potpisati osobno na roditeljskom sastanku ili po dogovoru s koordinatorom.

Dokumenti u prilogu:

Tekst poziva