POPIS UDŽBENIKA ZA 2020./2021.

« Studeni 2020 »

Prezentacija ugostiteljskih zanimanja
Autor: TINA CVIJANOVIĆ, 23. 10. 2020.

Dana 22. listopada 2020. na školskom igralištu između naše i osnovne škole Povodom Međunarodnog dana kuhara održano je jedno prigodno druženje.
Učenici naših ugostiteljskih programa KONOBAR I KUHAR i njihovi strukovni učitelji priredili su za osmaše pločanske osnovne škole prezentaciju svojih zanimanja te su ih počastili hranom i osvježavajućim napitcima koje su pripremili u našem ugostiteljskom praktikumu.

Tijekom druženja osmašima smo htjeli poručiti da kod izbora srednje škole trebaju imati na umu brojne elemente, a glede navedenih zanimanja izložene su glavne značajke, mogućnosti koje pružaju i naši učenici su iznijeli svoja iskustva
glede  izbora srednjoškolskog obrazovanja.
Prezentirali su i svoje ugostiteljske vještine u spravljanju osvježavajućih bezalkoholnih koktela te su pojasnili način priprave zdravog objeda kojega su svi nazočni mogli kušati. Bila je riječ o ukusnom povrtnom raguu s piletinom, sočnim fritulama s cimetom te voćnoj salati sa šlagom.
Edukativno i korisno druženje održalo se uz poštivanje epidemioloških mjera i nadamo se da će doprinijeti što boljoj informiranosti naših osmaša glede upisa u srednju školu.