Autor: Tina Cvijanović, 16. 11. 2021.

18. studenoga je blagdan Republike Hrvatske, Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Ova godina je posebna - 30 godina od borbe za našu neovisnost!

Obilježavat će se diljem naše Domovine, sa zahvalnošću ćemo se prisjetiti hrvatskih branitelja koji su stali u obranu Hrvatske.

Neka ova velika obljetnica bude prigoda da paljenjem svijeća na Trgu naših branitelja u Pločama i prozorima naših domova odamo veliku počast svima onima koji su bili spremni i dali svoje živote za našu slobodu.

Svako mjesto, svaki grad, svaki djelić naše Domovine obranjen je od velikosrpske agresije. Vukovar i Škabrnja su simboli svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za neovisnu nam Republiku Hrvatsku.

I u mom gradu svijetli Vukovar je poseban spomen kojega zajednički, u tišini planiramo u srijedu, 17. studenoga 2021. u suradnji s našim Gradom.

Svi učenici i nastavnici će u 18,30 sati  paljenjem svijeća kod Spomenika našim braniteljima iskazati povijesnu istinu Domovinskog rata.

Neka je slava i veliko HVALA našim braniteljima!

Ravnateljica: Ina Žderić, prof

.