Erasmus+, Skills4life (Vještine za život) u našoj školi
Autor: Tina Cvijanović, 29. 10. 2017.

Naša škola sudjeluje u trogodišnjem Erasmus+ projektu Skills4life (Vještine za život) zajedno sa školama partnerima iz Portugala, Francuske, Španjolske, Poljske, Austrije i Cipra. U nastavku pročitajte i pogledajte više o samom projektu...

FOTO ALBUM

Prvi transnacionalni sastanak  koordinatora je održan u prosincu 2016. u Las Palmasu, Gran Canaria, Španjolska.

Tamo su boravile nastavnice Maja Bojanović i Ana Vlahov. Na ovom sastanku su postavljene smjernice za provedbu i organizaciju projektnih aktivnosti  tijekom priprema za svaki sljedeći sastanak.

Učenici i nastavnici su marljivo odrađivali svoje zadatke i prva mobilnost učenika uslijedila je u svibnju 2017., u Wolfsberg, Austrija. Sudjelovale su učenice Lorena Marević i Sunčica Matić uz nastavnice Anu i Maju.  Škola domaćin je bila HTL Wolfsberg, srednja strukovna škola koja obrazuje učenike u smjerovima mehatronika, robotika i automatizacija, poslovna informatika te strojarstvo. Digitalna vremenska linija „Europska povijest obrazovanja“ je bio proizvod koji prikazuje ključne trenutke i događaje u povijesti obrazovanja zemalja iz kojih dolaze škole partneri.

Drugi transnacionalni sastanak koordinatora održan je prošli tjedan u Mealhadi u Portugalu. Radnom sastanku i svim ostalim aktivnostima nazočile su nastavnica Maja Bojanović i ravnateljica naše škole Ina Žderić. Domaćin je bila EPVL, srednja privatna škola koja obrazuje učenike u tehničkim i ugostiteljskim zanimanjima. Posjet svim ostalim važnijim središtima (Coimbra, Aveiro i Porto) značio je put ka novim spoznajama i bogatstvo primjera dobre prakse.

U ovoj školskoj godini smo dobili svoje zadatke koje moramo osmisliti, uključiti nastavnike koji mogu i žele pomoći i na taj način učiti i poučavati vještinama (učenja, socijalnim i građanskim kompetencijama te kulturološkoj osviještenosti i izražavanju).

Sljedeća mobilnost učenika i nastavnika će biti u veljači 2018., putuje se na Cipar.

Francuska je planirana za aktivnosti u svibnju 2018., a onda smo u listopadu domaćini mi, odnosno Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića u Pločama.

2019. će učenje i poučavanje biti zadatak partnera iz Portugala i zaključno sastanak koordinatora u Poljskoj.

Veselimo se svakom novom susretu, svakoj novoj spoznaji, bogatstvu učenja i poučavanja, a posebno iščekujemo kako ćemo biti dobri domaćini i iznenaditi partnere našim ljepotama i aktivnostima.

Više o projektu i aktivnostima možete čitati na mrežnoj stranici škole na poveznici http://ss-fraandrijekacicamiosica-ploce.skole.hr/skola/erasmus/skills .