OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MATERINSKOG JEZIKA
Autor: Tina Cvijanović, 23. 2. 2018.

FOTO GALERIJA

U Domu kulture Ploče riječju, pjesmom, recitalom i glumom svečano je obilježen Međunarodni dan materinskog jezika. Manifestaciju su organizirali Pučko otvoreno učilište Ploče i Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića - Ploče uz suradnju Osnovne škole Vladimir Nazor i Glazbenog odjela ...

Svojim izvedbama u programu su sudjelovali učenici Srednje i Osnovne pločanske škole:
▪ Vokalna skupina Srednje Škole fra Andrije Kačića Miošića Ploče (Dora Bandur, Lucija Cvijanović, Magdalena Žderić, Leonarda i Bernarda Vrdoljak, Doris Vlahović, Karla Žulj) u izvedbi “Lijepe naše”, a pod vodstvom prof. Ivice Kaleba
▪ Anamarija Senjanin s pjesmom “Rodu o jeziku” pod vodstvom prof. Tine Krstičević Batinović
▪ Brigita Marinović i Marko Albanezi na violini pod vodstvom prof. Donje Lisnić
▪ Emanuel Lovrić s recitalom “Mišić” pod vodstvom učiteljice Nade Ivanković
▪ Dramska skupina SŠ fra Andrije Kačića Miošića pod vodstvom prof. Zorana Sršena, a u izvedbi predstave “San Ivanjske noći”
▪ Karmela Glavinka u izvedbi “Eli! Eli! Lama Azavtani!?” (pripremila prof. Melanija Mijoč)
▪ Jan Đorđević i Manuel Radaljac s igrokazom "Tračare" (pripremila prof. Dona Prović)
▪ Mladen Nuić s pjesmom “Odlazak”

Program je otvorila i vodila ravnateljica Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića Ploče prof. Ina Žderić, dok je o važnosti pravilne uporabe hrvatskoga jezika govorila prof. Tina Krstičević Batinović.

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače od 2000. godine, s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti.
Cilj manifestacije bio je kod učenika razviti svijest o potrebi učenja i čuvanja materinskoga jezika – jezika naše pismenosti, kulture i identiteta.

Izvor (Pučko otvoreno učilište Ploče)