Poziv za sudjelovanje u Erasmus+ projektu EU-TRAIN.COM za učenike 3.h, 3.e, 4.e, 3.b i 4.b razreda
Autor: Maja Bojanović, 2. 10. 2019.

U suradnji s partnerskim ustanovama Mobilia Plus d.o.o. iz Slovenije i Euromind Projects iz Španjolske, u tijeku je provedba projekta EU-TRAIN.COM u sklopu kojega će učenici Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića, Ploče, obavljati stručnu praksu u inozemstvu. Agencija za mobilnost i programe EU u sklopu Erasmus+ programa odobrila je ovaj projekt u ukupnoj vrijednosti od 60.330,00 EUR.

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Španjolsku, Seville:

3.h razred – smjer Kuhar – ukupno 3 učenika

3.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 6 učenika

4.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 6 učenika

GRUPA I: Mobilnost 15 učenika i 2 nastavnika u pratnji u Španjolsku, Sevilla, planirana je od 19.01.2020. do 01.02.2020.

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Sloveniju, Škofja Loka:

3.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 6 učenika

4.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 6 učenika

GRUPA II: Mobilnost 12 učenika i 1 nastavnika u pratnji u Sloveniju, Škofja Loka, planirana je od 15.03.2020. do 28.03.2020.

Prijaviti se mogu svi zainteresirani učenici navedenih razreda i zanimanja.

Poziv za sudjelovanje u projektu mobilnosti učenika

Obuka i praksa u tvrtkama u EU

EU-TRAIN.COM

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Španjolsku, Seville:

3.h razred – smjer Kuhar – ukupno 3 učenika

3.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 6 učenika

4.b razred – smjer Hotelijersko-turistički tehničar – ukupno 6 učenika

Ciljana skupina učenika za mobilnost u Sloveniju, Škofja Loka:

3.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 6 učenika

4.e razred – smjer Tehničar za računalstvo – ukupno 6 učenika

Prijaviti se mogu svi zainteresirani učenici navedenih razreda i zanimanja.

Kriteriji za izbor sudionika

• motiviranost učenika (motivacijsko pismo učenika)
  • opći uspjeh (izvješće razrednika), posebno uspjeh iz stručnih predmeta (predmetni nastavnik),
  • izostanci i vladanje (razrednik i predmetni nastavnik),
  • razina znanja engleskog jezika (predmetni nastavnik),
  • razvijene socijalne vještine i jezične kompetencije (razrednik i predmetni nastavnik),
  • zalaganje i rad na praktičnoj nastavi i razina usvojenosti znanja u strukovnim predmetima (predmetni nastavnik),
  • dodatno sudjelovanje u aktivnostima škole, projektima i natjecanjima (razrednik i predmetni nastavnici),
  • podrška roditelja, pisana odluka i suglasnost.

Odabrat će se i učenici iz svake ciljane skupine (iz svakog razrednog odjela po jedan) koji će biti na rezervnoj listi, a koji će zajedno s prvoodabranima pohađati sve pripreme, no sudjelovat će na mobilnosti samo u slučaju spriječenosti prvoodabranih iz svog razrednog odjela.

Postupak prijave

Sudionik koji se prijavljuje na natječaj za sudjelovanje u projektu dužan je ispuniti prijavnicu i napisati motivacijsko pismo te ih dostaviti u tajništvo škole do 11.10.2019. Za valjanu prijavu sudionik mora imati popunjenu i potpisanu suglasnost roditelja. Roditelji će suglasnost potpisati osobno na roditeljskom sastanku ili po dogovoru s koordinatorom.

Dokumenti u prilogu:

Tekst poziva