POPIS UDŽBENIKA ZA 2020./2021.

« Studeni 2020 »

Dan sjećanja
Autor: TINA CVIJANOVIĆ, 17. 11. 2020.

Dragi učenici i nastavnici!

Sutra, 18. studenoga naša DOMOVINA HRVATSKA obilježava blagdan koji se nikada ne smije zaboraviti. Blagdan koji znači našu slobodu obavijenu krvlju naših poginulih branitelja i civilnih žrtava.
Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje je svehrvatska obrana junaštva za  neovisnu nam Republiku Hrvatsku.
Danas ćemo paljenjem svijeća na Spomeniku poginulim braniteljima i Vukovarskom ulicom iskazati suosjećanje i pijetet prema žrtvi Vukovara, simbolu naše žrtve i slobode pod spomenom I u mom gradu Vukovar svijetli.

Škabrnja stoji uz rame Vukovaru i mnogim drugim naseljima naše Domovine. Stoga vas molim zapalite večeras svijeće na vašim prozorima kako bi njihova svjetlost značila naše sjećanje, put i život.

U 17,00 sati naša Škola će u suradnji s Gradom upaliti svijeće na Spomeniku poginulim braniteljima s ciljanom skupinom učenika i u skladu s epidemiološkim mjerama.

Sutra je blagdan pa vas pozivamo da na dostojanstven način i s poštovanjem odamo počast i zahvalimo na slobodi koju danas živimo.

Ravnateljica: Ina Žderić, prof.