POPIS UDŽBENIKA ZA 2020./2021.

« Studeni 2020 »

Knjižnica Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića Ploče

O nama

Školska knjižnica osnovana je 1954. godine. Smještena je u prizemlju Škole i zauzima površinu od 98 m2. Vodi je Zoran Sršen, magistar bibliotekarstva i magistar hrvatskoga jezika i književnosti.

U knjižnici se nalazi čitaonica s 26 sjedećih mjesta te prostor predviđen za različite prezentacije, računala s pristupom internetu, TV, DVD-player i audio uređaj.
Trenutni fond sadrži 20 000 knjiga,  upotpunjen je  brojnim priručnicima, skriptama i sadržajima u elektroničkom obliku. Pozivamo vas da u ugodnoj atmosferi  proširite svoje znanje i istraživačke sposobnosti.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE I ČITAONICE ZA KORISNIKE:

ponedjeljkom, utorkom, srijedom i petkom od 8 do 14 sati

(stanka od 11 do 11.30)

četvrtkom od 13 do 19 sati

(stanka od 16 do 16.30)

KONTAKT BROJ: 020 679 631

E-MAIL: skolska.knjiznica.ploce@gmail.com

FACEBOOK PROFIL: https://www.facebook.com/Knji%C5%BEnica-Srednje-%C5%A1kole-fra-Andrije-Ka%C4%8Di%C4%87a-Mio%C5%A1i%C4%87a-Plo%C4%8De-102274387978583/?modal=admin_todo_tour

DIGITALNI KATALOG ŠKOLSKE KNJIŽNICE: https://library.foi.hr/lib/1728

Sadržaji na webu

DOGAĐANJA I TEKUĆE OBAVIJESTI

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA 2020

U poveznici ispod donosimo kako je Knjižnica Srednje škole fra Andrije Kačiča Miošića Ploče obilježila ovaj svečani događaj:

PROTOKOL ZA KORISNIKE KNJIŽNICE SREDNJE ŠKOLE FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA U PLOČAMA

Ovaj protokol donosi se u cilju sprječavanja širenja zaraze COVID-19 virusom korisnika i djelatnika knjižnice. Usklađen je sa Smjernicama za rad školskih knjižnica u uvjetima bolesti COVID-19 , a prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostorijama knjižnice i čitaonice je ograničen. Podatak o broju korisnika koji istodobno mogu boraviti nalazi se na vratima knjižnice i čitaonice.

2. Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice, korisnike se upućuje na provjeru dostupne građe na mrežnoj poveznici: https://library.foi.hr/lib/1728 (Poveznica je istaknuta na stranici Škole, odjeljak Knjižnica, kao i na službenoj Facebook stranici Knjižnice.)

3. Prije ulaska u prostorije knjižnice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi u svim prostorijama knjižnice.

4. Prilikom ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezatno dezinficirati ruke.

5. Obvezatno je pridržavanje propisanog razmaka od najmanje 2 metra između pojedinih osoba u knjižnici i čitaonici.

6. Tijekom razgovora obvezatno je zaštitnu masku imati preko nosa i usta te zadržati udaljenost od najmanje 2 metra.

7. Obvezatna je karantena vraćene građe u trajanju od 24 do 72 sata, što može utjecati na dostupnost građe za posudbu.

8. Rad i učenje u čitaonici za korisnike nije moguć do daljnjega.

9. U slučaju da se korisnik ne pridržava propisanih mjera i nakon što je upozoren, bit će mu onemogućeno služiti se uslugama školske knjižnice, a  o čemu će biti obaviješten razrednik.

VODITELJ KNJIŽNICE:

Zoran Sršen, mag. bibl. i mag.philol.croat.

NOVO RADNO VRIJEME KNJIŽNICE !!!

Dragi učenici, od sada sve obavijesti i događaje vezane za našu knjižnicu možete pronaći i na Facebook stranici:

smiley

Dani hrvatskoga jezika u Školskoj knjižnici Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića Ploče (11. – 17. ožujka 2020.)

11. ožujka (srijeda)Kviz o poznavanju hrvatskoga jezika (sudjeluju učenici 2. d razreda)

Radionica „Glagoljica u knjižnici“ (sudjeluju učenici 3. e razreda)

12. ožujka (četvrtak)Radionica izrade Rječnika žargona (sudjeluju učenici 1. c razreda)

13. ožujka (petak)Izrada plakata „Perivoj od Slave“ – početci hrvatske književnosti (sudjeluju učenici 2. c i 3. c razreda)

16. ožujka (ponedjeljak)predavanje „Hrvatski jezik kroz stoljeća“ (sudjeluju učenici 2. b razreda)

17. ožujka (utorak)Književni natječaj za najbolju kratku priču (radionica učenika 1. d razreda)

Organizatori: knjižničar Zoran Sršen u suradnji s nastavnicima hrvatskog jezika Melanijom Mijoč, Draženom Oršulić Šuman, Darijom Bebić, Tinom Krstičević Batinović i Dejanom Knežić Primorac.

„Po jeziku dok te bude, i glavom će tebe biti!“

Radno vrijeme.docx