« Prosinac 2021 »

eTwinning novosti
Suosnivači smo dva nova eTwinning projekta.

Discovering Digital Universe kojemu je cilj osvijestiti važnost  digitalne pismenosti i etičnosti kod djece i roditelja u današnjem svijetu digitalnih  tehnologija.
GreenGenZ koji opet potiče važnost zelenog razmišljanja, ekološke svijesti  i života u skladu s prirodom.

Veselimo se novim izazovima!

Što je eTwinning?
Više o eTwinningu možete pročitati ovdje.

eTwinning Hrvatska

eTwinning projekti u našoj školi

U školskoj godini 2016./2017. učenici 2.b i 4.b razreda sudjeluju u sklopu nastave njemačkog jezika u eTwinning projektu Unsere Jugendzeit und die Jugendzeit unserer Eltern (prev. Naša mladost i mladost naših roditelja). Zajedno s učenicima iz Technikum Architektoniczno-Budowlane, Poljska, i Liceo Scientifico Statale "Manfredo Fanti", Italija, žele usporediti svoju mladost s onom njihovih roditelja (80.ih i 90.ih godina 20. stoljeća). Kod usporedbe osvrnut će se na teme: slobodno vrijeme, moda, glazba, tehnika, škola, igre. Tijekom rada sudionici će razgovarati s roditeljima, prikupljati njihove stare slike i uspoređivati te će tako na projektu sudjelovati dvije generacije.

U školskoj godini 2015./2016. učenici 3.b razreda sudjelovali su u sklopu nastave engleskog jezika u eTwinning projektu Complete My Story (prev. Dovrši moju priču), koji je osvojio Nacionalnu i Europsku oznaku kvalitete. Zamišljeni lik, student iz Engelske, putovao je u sklopu studijskog istraživanja kroz partnerske zemlje i posjetio naše škole, družio se s učenicima... Tijekom tog imaginarnog putovanja opisali smo događanja, njegova zapažanja i iskustva o svakodnevnom životu u partnerskim zemljama, kuhinji, kulturnim i povijesnim mjestima koje je posjetio. Suradnjom i kolaborativnim pisanjem između učenika partnerskih škola nastala je imaginarna lančana priča na engleskom jeziku.

U školskoj godini 2015./2016. učenici 3.b razreda sudjelovali su sa svojom razrednicom u eTwinning projektu Christmas Tradition unique to our Countries (prev. Božićna tradicija jedinstvena za naše zemlje). Učenici su razmjenjivali Božićne čestitke i kroz njih prikazivali svoje običaje, odnosno otkrivali običaje drugih europskih zemalja.

U školskoj godini 2013./2014. učenici 1.b razreda sudjelovali su u sklopu nastave njemačkog jezika u eTwinning projektu Rund um uns (prev. Oko nas). Učenici početnici u učenju njemačkog jezika razmjenjivali su elektroničku poštu, tekstove i slike o svakodnevnim temama da bi predstavili sebe i svoju okolinu. Kako žive mladi u zemljama partnerima? Što im je zajedničko? Postoje li razlike? Mladi trebaju otkriti i predstaviti kako žive njihovi europski susjedi, naročito u odnosu na obiteljski život, tradicije, hobije, školsku svakodnevnicu, modu, glazbu i mnogo drugoga. Projekt je motivirao učenike na kreativno pisano i usmeno izražavanje na Internetu (pisanje, chat i audio/video-komuniciranje, izrađivanje i obrađivanje dokumenata, kreiranje i crtanje te komentiranje).